ברוכים הבאים למשחק "עיר האנרגיה"!

במשחק "עיר האנרגיה" תוכלו להקים את העיר שלכם וללמוד על אנרגיה וקיימות. ניתן לתאר את העולם שלנו במונחים של אוכלוסייה, כלכלה וסביבה. ב"עיר האנרגיה" האתגר שלכם הוא למצוא איזון ביניהם!

מטרה

המטרה המרכזית של המשחק היא להגיע לרמה 5 עם אוכלוסייה של 200 תושבים.

בניית העיר שלכם

באפשרותכם לבנות סוגים שונים של מבנים כדי להרחיב את העיר שלכם. חמשת הסוגים העיקריים נראים בתפריט הראשי: אנרגיה, רווחת הציבור, סביבה, כלכלה ומגורים.

כדי לבנות מבנה כלשהו העבירו את העכבר על אחת הצלמיות (אייקונים) בתפריט, בחרו אחד המבנים מהתפריט שמופיע, גררו ומקמו אותו באחת החלקות הריקות (ריבועים) בעולם המשחק. זהו!

סוגי מבנים

המטרה המרכזית של המשחק היא להגיע לאוכלוסייה של 200 תושבים בעיר שלכם. הרחבת האוכלוסייה מתרחשת אוטומטית על ידי בניית מבני מגורים.

מובן שהקמת המבנים עולה כסף. מתחילים עם סכום כסף קטן, אך מהר מאוד תצטרכו עוד. כאן נכנסים למשחק מבני כלכלה.

למבנים בעיר שלכם דרוש חשמל. לכן אתם זקוקים למגוון מקורות אנרגיה. חלק מתחנות החשמל יעילות יותר מאחרות, אך עלולות להזיק לסביבה.

לכן עליכם להוסיף גם פארקים ויערות – מבני סביבה.

לבסוף, כדי שהתושבים בעיר שלכם יהיו מרוצים, אפשר לבנות גם שווקים, שירותי ציבור ואצטדיונים. מבנים אלו נקראים מבני רווחת הציבור.

מאזנים את העיר שלכם

על ידי איזון הגורמים האלו (אנרגיה, רווחת הציבור, כלכלה, סביבה ומגורים) העיר שלכם תשגשג ותצמח.

תוכלו לעקוב אחר התקדמות העיר שלכם בעזרת הצלמיות (אייקונים) בפינות המסך:

בפינה השמאלית התחתונה של המסך מופיעים המדדים: משאבי טבע, כסף ומאזן-אנרגיה. בפינה הימנית התחתונה של המסך מופיע הניקוד שלכם לפי התחומים: רווחת הציבור, סביבה, כלכלה.

הכוכב הצהוב מייצג נקודות ניצחון אותן תרוויחו עבור פעולות מיוחדות במשחק. נסו לגלות איך מרוויחים נקודות כאלה! ועוד משהו. שם הדמות הוא נגה. היא נמצאת כאן כדי לעזור לכם ולהציע טיפים!

ניצחון במשחק

כאשר תגיעו לאוכלוסייה של 200 תושבים תסיימו את המשחק, והניקוד שלכם יצורף לטבלת האלופים. נסו לשחק שוב כדי לראות אם תוכלו להשיג יותר נקודות.

האם תצליחו להגיע לאיזון בין כלכלה, סביבה ורווחת הציבור?

אולי אתם טייקונים תאבי בצע שרוצים רק להרוויח כסף?

אולי אתם חובבי טבע ורוצים רק להיטיב עם הציבור?

רק אתם מחליטים כיצד תשחקו במשחק "עיר האנרגיה"!

מדריך למורה אחורה קדימה
סביבות
על האתר
כלים
שתפו
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!