על הגובה > חדר החדשות > חברה וכלכלה > זו העבודה שלי: צייר > "הציור הוא שפה"

זו העבודה שלי: צייר

פורסם בתאריך: 3/3/2013, מאת שירה מגן
תוכן:
1. "הציור הוא שפה"
2. "אני מצייר הכל"
3. בין חופש למחויבות
"הציור הוא שפה"

בוודאי שאלתם את עצמכם לא פעם: מה אהיה כשאגדל? במה אעסוק?
בשבועות הקרובים, אנחנו מזמינים אתכם להכיר מגוון בעלי מקצוע, שיספרו לנו על העבודה שלהם. למזלכם, עדיין אינכם צריכים להחליט, כי יש המון אפשרויות.


המרואיין הראשון שלנו הוא דן מירושלים, נשוי ואב לשניים, שמצליח להתפרנס מאהבתו לציור.


דן, מתי ידעת שאתה רוצה להיות צייר?

אני חושב שתמיד אהבתי לצייר אבל לא חשבתי על ציור בתור מקצוע של ממש. בהתחלה זה היה משהו כזה שכל הילדים עושים – לצייר. תמיד היו כמה ילדים בכיתה שאמרו עליהם שהם "מציירים" או "מוכשרים" או "מציירים יפה", וכנראה גם אני הייתי ביניהם. רק בגיל מאוחר יותר, אחרי שסיימתי את השירות הצבאי, נרשמתי ללימודי אמנות באקדמיה לאמנות "בצלאל" בירושלים, בידיעה פנימית שזה מה שאני רוצה לעשות יותר מכול.


צריך ללמוד ציור או שמספיק לאהוב לצייר?

כולנו נולדנו עם הרצון והצורך לקשקש, לשרבט ולהביע עצמנו בציור, אך רק מעטים בוחרים להפוך את הציור למקצוע שלהם, לדבר שהם מקדישים לו את רוב זמנם. אני חושב שצייר הוא אדם שהציור הוא דרך הביטוי הטובה ביותר שלו. דרך הציור הוא מרגיש שהוא מצליח להביע מה הוא מרגיש כלפי העולם ואיך הוא רואה את המציאות סביבו. אם כך, אפשר לומר שהציור הוא שפה, דרך תקשורת (ודרך אגב – שפה עתיקה מאוד, שהתפתחה והשתנתה בלא הרף מאז צייר המערות הראשון). כמו כל שפה – אפשר ללמוד את יסודות הציור, לחזק אותם ולשכלל את יכולת ההבעה. כישרון ,יכולת טבעית ואהבה לציור הם נכס גדול למי שרוצה להיות צייר, אבל לא תמיד די בהם כדי לפרוץ את הדרך ולמצוא את הקשר לקהל הצופים שאוהב אמנות ומבקר בגלריות ובמוזאונים.

להמשך הראיון עם דן ולצפייה בציוריו, קראו בעמודים הבאים. 


úâåáåú ìëúáä
היי (עדן , חולון 24.02.2017)
איזה יפה
יפה (טל , ערד 27.01.2016)
נחמד
יפה (יעל 15.12.2015)
אני רוצה כשאני היה גדולה להיות טבחית
בשיתוף חדשות הילדים
סביבות
על האתר
כלים
שתפו
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!