על הגובה > חדר החדשות > מדע ומחשבים > שבוע הבטיחות באינטרנט

שבוע הבטיחות באינטרנט

פורסם בתאריך: 31/1/2011, מאת לירון נחמיה
שבוע הבטיחות באינטרנט

שבוע הבטיחות באינטרנט

השבוע יתקיים בבתי הספר שבוע הבטיחות באינטרנט. השנה יודגשו הנושאים: גלישה בטוחה ברשתות החברתיות והשפה העברית ברשת, כלומר, איך נשמור על השפה העברית גם ברשת החברתית. רוצים לדעת יותר? על כך בכתבה הבאה.

מאת: לירון נחמיה

 

רבים מאתנו משתתפים ברשתות החברתיות. דרכן אנו מעדכנים ומתעדכנים במחשבות, ברגשות ובחוויות, מדברים ומצ'וטטים, מכירים חברים חדשים, משתפים תמונות ומצפים לתגובות.

 

מסתבר שבעים אחוז מן הילדים בני 8–13 בישראל מחוברים לרשת פייסבוק! עם נתונים כאלה, נראה שרובנו מתעלמים מן העובדה שפייסבוק אמור להיות מוגבל מגיל 13 ומעלה. חשבתם פעם מדוע? האינטרנט פותח בפנינו הזדמנויות רבות, אבל חשוב שנהיה מודעים גם לסכנות שלו.

 

התנהלות אחראית ברשת החברתית

מה אתם עושים כשמישהו שאינכם מכירים מציע לכם חברות בפייסבוק? האם כדאי להשתמש בשמנו או בכינוי? מדוע לא כדאי לכתוב באיזה בית ספר אנחנו לומדים? על מה כדאי שנחשוב לפני שאנחנו מקליקים 'לייק' או מצטרפים לקבוצה? ומה עושים כשמישהו משתמש ברשת החברתית כדי להפיץ שמועות, לפגוע ולהשפיל?

 

על כל השאלות החשובות האלה תוכלו לקבל תשובות במסגרת "שבוע הגלישה הבטוחה באינטרנט", שיתקיים בשבוע הבא. במשרד החינוך החליטו להקדיש את השבוע כדי לעזור לנו להבין איך להשתתף ברשתות החברתיות בדרך בטוחה ואחראית.

 

חושבים לפני שמקלידים...
חושבים לפני שמקלידים...

 

"כ!&ה &**ק!"

הצלחתם לקרוא את הכותרת? ולהבין את המסר? סימן שאתם שולטים בסלנג האינטרנטי, המלא שיבושים. כשאנו כותבים באינטרנט, אנו משתמשים בקיצורים, בפרצופונים, בקודים ובסלנג מיוחד שמתפתח ברשת. כפי שאתם רואים, זו איננה ממש עברית... השפה משפיעה על החשיבה שלנו, מייצגת את התרבות שלנו ומשפיעה על התדמית שלנו בעיני אחרים. במסגרת שבוע האינטרנט נלמד גם איך לשמור על השפה העברית כשאנחנו כותבים ומתכתבים ברשת.

 

יש לכם המלצות לגלישה בטוחה? אתם מוזמנים לשתף אותנו!

כניסה לפעילויות באתר "מחוברים":

 

קישור לאיגוד האינטרנט הישראלי


בשיתוף חדשות הילדים
סביבות
על האתר
כלים
שתפו
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!