על הגובה > חדר החדשות > חברה וכלכלה > יום המעשים הטובים 2017

יום המעשים הטובים 2017

פורסם בתאריך: 15/3/2012, מאת אלינור דורי
יום המעשים הטובים 2017

יום של מעשים טובים

כאשר עושים משהו טוב למען אדם אחר, חשים קורת רוח רבה. תחושה זו משותפת למתנדבים רבים בתחומי התנדבות מגוונים בארץ ובעולם. המתנדבים תורמים את זמנם ואת כישוריהם למען משהו חשוב וטוב, והתמורה להשקעתם היא שמחה רבה בלב. "יום המעשים הטובים" שחל ב־28.3 הוא יום המעלה על נס את העזרה לאחֵר ועשיית מעשים טובים. אם אתם רוצים להתנדב אבל אינכם יודעים היכן ובאיזה תחום, או אם אתם מעוניינים לדעת על מעשים טובים של אנשים אחרים, הכתבה הבאה מיועדת לכם.

מאת: אלינור דורי

 

תזמורת של ילדים פלסטינאים מנגנת בפני ניצולי שואה בחולון כחלק מפעילויות
תזמורת של ילדים פלסטינאים
מנגנת בפני ניצולי שואה בחולון
כחלק מפעילויות "יום המעשים הטובים", 2009.

לעשות מעשה טוב

יש מתנדבים הבאים לבתי חולים כדי לשמח ילדים חולים, מתנדבים אחרים באים לכלביות העירוניות כדי להוציא לטיול כלבים שבעליהם נטשו אותם והם סגורים כל היום בכלובים. יש מתנדבים שאורזים משלוחי מזון לאנשים נזקקים, שאין ידם משגת לקנות מצרכי מזון. אחרים מתנדבים בגינון בגינה קהילתית בשכונה מרוחקת מביתם, כדי שבני השכונה יחיו במקום מטופח ונעים, או עוזרים לתלמידים המתקשים בהכנת שיעורי בית. יש מתנדבים בשמורות הטבע אשר עוזרים להגן על הצומח וחיות הבר, ויש עוד דוגמאות רבות ויפות למעשי התנדבות טובים.

המשותף לכל המתנדבים במעשי ההתנדבות שלהם הוא, שהם תורמים מזמנם וממרצם, מרצונם הטוב, בלי לקבל כל תמורה או שכר.

 

הידעת?

ביום המעשים הטובים השנה, יתנדבו סטודנטים מן האוניברסיטה העברית בירושלים לעזור בשיפוץ שכונת הקטמונים בירושלים. הסטודנטים יבואו לשכונה ויעזרו לצבוע את המדרכות והספסלים הציבוריים בה. כמו כן, יתקינו בגן הציבורי בשכונה כלי נגינה מגוונים כמו פעמוני רוח וכלי הקשה להנאת הילדים והוריהם המבלים בה, וכן יציירו על רצפת הגן משחקי רצפה כדוגמת קלאס, שיישארו קבועים במקום, והילדים יוכלו לשחק בהם מתי שירצו בכך.

 

יום המעשים הטובים

כבשנים עברו, גם השנה יצוין "יום המעשים הטובים", למען אלו שרוצים מאוד להתנדב, אך אינם יודעים כיצד הם יכולים לעזור והיכן. לקראת יום המעשים הטובים מרוכז באתר של עמותת "רוח טובה" באינטרנט מגוון גדול של מקומות בארץ שאפשר להתנדב בהם, ומתנדבים בכל הארץ יעזרו לאנשים שרוצים להתנדב לבחור את מקום ההתנדבות המתאים להם ויסייעו להם במהלך ההתנדבות.

 

הידעת?

 אשת העסקים שרי אריסון יזמה את יום המעשים הטובים, ומדי שנה בשנה היא אחראית לאירועים ביום זה ומנהלת אותם בעזרת עמותת "רוח טובה". "רוח טובה" היא עמותה שמחברת בין אנשים או ארגונים שרוצים להתנדב לבין אנשים או ארגונים הזקוקים לסיוע.

 

השנה צפויים להשתתף בפרויקט כרבע מיליון ישראלים, אשר מבינים שכדי ליצור חברה טובה יותר יש לחלוק את הטוב שבהם עם האחרים ולהעניק מזמנם ומכישוריהם לכל מי שזקוק להם.

יום המעשים הטובים מצוין רק יום אחד בשנה. יש המבקרים את עצם העניין וטוענים שיום אחד, המצוין פעם אחת בשנה, מקטין את הסיכויים להתנדבות בשאר ימות השנה. המבקרים אומרים עוד, שאנשים "מסמנים וי" על עשייה בהתנדבות, אבל אינם פועלים בכוונה אמִתית, באכפתיות וברצון כן להעניק לאחרים.

מנגד, הפעילים של יום המעשים הטובים אומרים שרצונם הוא לעורר את נושא ההתנדבות ולהטעין את האנשים ברצון לתרום ולתת. ההתגייסות של אנשים רבים מחזקת את המתנדבים ותורמת להם לתחושה של לכידות, שכן, הם חשים שהם אינם מתנדבים לבד. עוד הם טוענים שאין סתירה בין התנדבות לאורך השנה להתנדבות ביום המעשים הטובים, ומוסיפים שרבים מבין המתנדבים ביום המעשים הטובים ממשיכים להתנדב גם במהלך השנה, ושהיום המיוחד פתח בעבורם את דלת ההתנדבות.

 

מה דעתכם על ציון יום מיוחד של התנדבות? מה דעתכם על טענת המבקרים? האם גם אתם מתנדבים? אם כן, ספרו לנו על כך.

 

אנו תקווה שביום החגיגי הזה תנשב בכל הארץ רוח ההתנדבות, וילדים כמבוגרים, בנים כבנות, יעזרו זה לזה ויפעלו במרכזים הקהילתיים, במתנ"סים, בבתי אבות ובעוד מקומות מגוונים ברחבי הארץ, ושרוח זו תמשיך לנשוב בכל ימות השנה.

 

לקריאה נוספת:

• אתר המועצה הלאומית להתנדבות - כאן.

• לאתר "רוח טובה" להתנדבות.


úâåáåú ìëúáä
מעשה טוב שלי (יסמין 29.02.2016)
מעשה טוב שעשיתי למישהו או כל דבר אחר אני עזרתי לזקן נתתי לשבת למשל יש משפט שאומר מפני ישיבה תקום אני נתתי לו לשבת וגם ביקרתי אנשים זקנים ממשפחתי.
יום המעשים הטובים (רחלי , נצרת עילית 29.02.2016)
יום אחד עזרתי לזקנה לסחוב תשקיות
מעשה טוב שעשיתי (אפרת 29.02.2016)
עזרת לאישה זקנה בקניות שלה
יום המעשים הטובים בכיף (מאיה 29.02.2016)
אני קראתי על יום המעשים הטובים ואני מאוד שמחתי שאנשים מתנדבים לעזור ולעשות מעשים טובים ביום הזה זה כיף לקרוא שאנשים מתנדבים למען היום הזה
מעשה טוב שחוותי (יסמין 29.02.2016)
מזכרי לי שעשיתי מה טוב באוטובוס נתתי לזקן לשבת במקום ישיבה מזכיר לי משפט מפני ישיבה תקום וגם ביקרתי זקנים חברים חברות
בשיתוף חדשות הילדים
סביבות
על האתר
כלים
שתפו
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!