אבטלה
מדוע מפטרים אנשים מהעבודה? מהי המשמעות של אבטלה על חייו של אדם? וכיצד הוא מתפרנס עד מציאת עבודה חדשה?

מחצית מהשעות שהאדם ער בהן, הוא מבלה במקום עבודתו. לעבודה יש משמעות מרכזית מאוד בחיים של כולנו. לכן, תארו לעצמכם כמה קשה להיות מפוטר: להתנתק מהמקום שמשקיעים בו את כל המאמצים, הזמן והשאיפות.

אבטלה היא מצב שבו האדם אינו עובד. זהו מצב של אדם פרטי, אך כאשר התופעה רחבה ומקיפה מקצועות ואזורים רבים, היא הופכת לתופעה מדאיגה. בכל מדינה יש אחוז מסוים של אבטלה. המדינות שואפות לצמצם את מספר המובטלים ולקיים חברה עובדת ויעילה. כאשר המצב הכלכלי קשה, אחוז האבטלה (מספר המובטלים) עולה. בעקבות זאת, יותר אנשים זקוקים לעזרה מהמדינה והכלכלה אינה צומחת.
אבטלה


מדוע יש מובטלים רבים כל כך?

לעתים, בתקופה של משבר כלכלי מפטרים עשרות אלפי עובדים. בימינו, רבים מן העובדים הם מתחום המחשבים ומוסדות הכלכלה. כאשר אנשים וחברות מפסידים כסף, אין להם די כסף כדי לשלם משכורות לכל העובדים שלהן בלי להיכנס לחובות. זאת הסיבה שהחברות מפטרות עובדים, מחשש שהן יקרסו כלכלית. בלית ברֵרה המפוטרים נאלצים לחפש עבודה גם בתחומים שאינם קשורים למקצוע שלהם: עובדי 'היי-טק' ומהנדסים הופכים להיות מורים; כלכלנים מתחילים לעבוד בחנויות ועוד. יש מפוטרים שפונים לחפש עבודה אפילו בחוץ לארץ.

סביבות
על האתר
כלים
יצירת קשר
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!