אבטלה
אנשים רבים פוטרו בחודשים האחרונים. מה הצעד הבא שלהם? מי יכול לעזור להם ומה אומרים הכלכלנים?

אדם שפיטרו אותו פונה לרוב ללשכת התעסוקה. תפקידה של לשכת התעסוקה הוא למצוא עבודה למובטלים. הפקידים בלשכת התעסוקה בודקים את כישורי המובטל, השכלתו וההכשרה שלו, ומנסים למצוא עבודה שמתאימה לו וליכולותיו.

כל עבודה מכבדת את בעליה

עד שתימצא לו עבודה, לשכת התעסוקה מעניקה למובטל סכום כסף מסוים, כדי לעזור לו בתקופת הביניים. לא תמיד נמצאת למובטלים עבודה במקצוע שלהם, והם נאלצים להתפשר ולעבוד בעבודות אחרות.
אבטלה


יש להעריך מאוד את האנשים האלה, המעדיפים לעבוד בכל עבודה מאשר להישאר מובטלים ולהסתמך על מענקים שמהמדינה נותנת. במסכת פסחים בתלמוד הבבלי כתוב: "פשוט נבלה בשוק ואל תזדקק לבריות". כלומר, עדיף לעבוד בעבודה פשוטה וקשה מאוד מאשר להיעזר באנשים אחרים.

עמותות סיוע. בישראל פועלות עשרות עמותות שמטרתן לעזור למשפחות שמתקשות מבחינה כלכלית. העמותות מציעות סיוע בתחומים רבים: מזון, ציוד, תמיכה רגשית ועוד. יש עמותות שמציעות עזרה בתכנון חלוקת הכסף בבית ומייעצות למשפחות איך להסתדר במצב הקשה.


אנשים רבים סבורים כי זה תפקידה של המדינה ולא של עמותות פרטיות.

המשבר יעבור

בדרך כלל הכלכלנים אומרים שהמשבר הכלכלי קשה מאוד, שהוא חוצה יבשות ומורגש היטב גם במקומות של שפע. אולם, ההשערה היא שאחרי תקופת משבר יש תקופה של שגשוג. אמנם, יהיו הרבה נזקים לכלכלה ופגיעה אנושה באנשים פרטיים ובחברות, אבל בעתיד הלא-רחוק תיעצר ההידרדרות.

סביבות
על האתר
כלים
יצירת קשר
תנאי שימוש|© כל הזכויות שמורות למדינת ישראל ולעמותת סנונית לקידום החינוך המתוקשב gov על הגובה!