על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > אנרגיה > מהי אנרגיה?

כלנו זקוקים לאנרגיה

  מה מניע אותנו?

"כל עוד נשמה באפנו": גוף ללא הפסקה
הלב שלנו פועם ללא הפסק ומזרים דם בתוך גופנו; הריאות שואבות ופולטות אוויר בהתמדה; מערכת העיכול מעבדת את המזון; המחשבות "רצות" במוחנו ללא הרף – "כל עוד נשמה באפנו", כלומר, כל זמן שאנחנו חיים.

כל פעולה המתרחשת בתוך גופנו צורכת אנרגיה. אנחנו נעים בעזרת השרירים: הולכים, רצים, מטפסים, קופצים, מקלידים, מאמצים את המוח כדי לפתור תרגיל קשה בחשבון... ואפילו לחלום – כל פעולה שאנחנו עושים זקוקה לאנרגיה. בלי אנרגיה לא נוכל לעשות דבר.

כל היצורים החיים – צמחים, בעלי חיים וגם בני האדם, זקוקים לאנרגיה. האנרגיה משמשת את היצורים החיים לקיום הגוף בכל תהליכי החיים: פוטוסינתזה, תזונה, נשימה, רבייה, חילוף חומרים ועוד. ללא אנרגיה – אין חיים!

אנחנו, בני האדם, יודעים על הצורך באנרגיה כאשר אנחנו באים להשתמש בכל הכלים והמכשירים שיצרנו. אנחנו יודעים שהפנס לא יאיר והטלפון הסלולרי שלנו לא יפעל ללא סוללה שתספק להם אנרגיה; המכונית לא תנוע ללא מנוע שישרוף דלק כדי להפיק אנרגיה; האוכל לא יתבשל ללא חשמל או גז שיבער מתחת לסיר ויספק אנרגיה של חום, וכו'. בעצם כל מה שאנחנו עושים קשור לאנרגיה בצורה זו או אחרת: אנרגיה מהשמש מאירה לנו ומחממת אותנו במשך היום, מחממת את המים בדוד ומייבשת את הכביסה שתלינו בחוץ. אנו משתמשים באנרגיה לכל פעולה: להנעת כלי התחבורה: מכוניות, רכבות, מטוסים, אניות ועוד; לחמם את בתינו, לבשל את האוכל שלנו, להפעיל את כל מכשירי החשמל: מערכת המוזיקה, המחשב, הטלוויזיה, הרדיו...; ואנחנו זקוקים לאנרגיה כדי להפעיל את המכונות בבתי החרושת ואת הציוד החקלאי בשדות, ועוד ועוד.סביבות
על האתר
כלים
שתפו