על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > חיות מחמד

בעלי חיים חברים לחיים

 

מדברים על בעלי חיים

 

בדרך כלל, אלה מאיתנו שיש להם חיית מחמד, אינם מפסיקים לדבר עליה ולדבר גם אליה: לאהוב, להתפעל וגם, לפעמים, להתאכזב ולכעוס. אך האם כולנו מכבדים בעלי חיים - בסביבת המגורים שלנו ובטבע? האם אנחנו מנסים להבין מה הם מרגישים? לְמה בעצם אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים "צער בעלי חיים"?

מדוע רבים מאיתנו בוחרים לאמץ בביתם בעלי חיים, לגדל אותם ולדאוג למחסורם? מה תורמות חיות המחמד לחיים שלנו? איך משתקפת האנושיות שלנו דווקא בדרך שאנחנו מתייחסים לבעלי החיים שזקוקים לנו? איזו אחריות מוטלת עלינו כאשר אנחנו בוחרים להחזיק ברשותנו בעל חיים? מה אנחנו יכולים לעשות למען בעלי חיים שסובלים מהזנחה והתעללות?

בעלי חיים אינם מדברים, אך הם כמונו, מרגישים.
אהבה עם אחריות


מה מרגיש הכלב שלכם כשאתם נפרדים ממנו, אפילו לכמה דקות? מה אתם מרגישים כשהוא מקבל את פניכם בקפיצות שמחה? אילו מחשבות ורגשות מתעוררים אצלכם כשהחתולה שלכם ממליטה גורים? מה אתם עושים למענה ולמען הגורים? מה אתם מרגישים כשכלב תוקפני מתקרב לחתול שלכם או כשחתול זר מתקרב לתוכי שלכם?

בני האדם בייתו חיות שונות לצרכים שונים: לייצור מזון, לשמירה, לעבודה וכו'. אך מדוע אנשים מגדלים בבתיהם בעלי חיים שלכאורה אינם מביאים תועלת? מהן, אם כן, הסיבות שאנחנו מטפחים חיות מחמד ומטפלים בהן? איך הטיפול בבעלי חיים משפיע על אנשים ומה הם יכולים ללמוד ממנו על עצמם?

 


כלבת דוברמן מאמצת את ארנבות הבית

סביבות
על האתר
כלים
שתפו