על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > חיות מחמד

אוגר

 
האם תוכלו לנחש מדוע קוראים לאוגר - "אוגר"? כמובן! מכיוון הוא אוגר את מזונו! לאוגר כיסי לחיים גדולים מאוד, הנמשכים עד לאזור הכתפיים שלו. האוגר נעזר בכיסים אלה על מנת להעביר מזון למחסני המזון שלו - בטבע או בכלוב.

ומה עוד מיוחד באוגרים? היריון הנקבה הוא קצר במיוחד - 16 יום בלבד! הגורים נולדים כשהם חסרי ישע לחלוטין - הם עיוורים ועירומים ותלויים באימם שתספק את כל צורכיהם. אבל בתוך תקופה קצרה, 11 שבועות בלבד, הם לא רק עצמאיים, אלא הם כבר מוכנים להעמיד גורים משלהם!


אוגר הוא חיית מחמד חביבה מאוד, שקל לגדלה בכלוב והיא מתרבה בשבי בקלות. חשוב רק לזכור, שלאחר ההמלטה אין להפריע לנקבה ואין לגעת בגורים עד גיל שבוע לפחות. אם מפריעים לנקבה, ובעיקר אם זו ההמלטה הראשונה שלה, היא עלולה לנטוש את גוריה או אפילו לאכול אותם.

איך צריך להיראות כלוב של אוגר?

אוגרים ידועים כ"ברחנים"! הם יכולים לברוח כמעט מכל מקום, והם מסוגלים לכרסם כמעט כל חומר, אפילו מתכות רכות. לכן, הכלוב המתאים להם הוא כלוב מתכת או כלוב פלסטיק קשיח.

ומה צריך להיות בכלוב של אוגר?

מזון ומים - אפשר לתת לאוגרים כופתיות מתאימות ולשים בכלובם כלי עם מים, ולהסתפק בזה. אבל, האם נראה לכם שאתם הייתם מסתפקים באוכל כזה?... עדיף לפנק: אוגרים אוהבים פירות וירקות טריים ודברי מאפה (כמו לחם ועוגיות).
מצע מתאים - את הכלוב אפשר לרפד בנסורת, ולקראת המלטה כדאי להוסיף גם עלי דגניים ופיסות עיתון.
מחסה - יש להכניס לכלוב מחסה אחד לפחות, שבו יוכלו האוגרים להסתתר או להתבודד.
מתקני שעשועים - גלגל ריצה, למשל, יעזור לאוגרים לא להשתעמם בכלוב ויספק להם הזדמנות להוציא אנרגיה.
קוביית עץ גדולה - שיניהם של האוגרים ממשיכות לגדול כל החיים. לכן, חשוב לספק להם קוביית עץ גדולה, שאותה הם יוכלו ללעוס וכך שיניהם יישחקו כראוי.

סביבות
על האתר
כלים
שתפו