על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > חיות מחמד

תוכון

 
איך נטפל בחיית המחמד שלנו?

מי שבוחר לגדל תוכון בביתו, חייב להיות מוכן לסבול רעש! התוכון הוא ציפור רעשנית: הוא חברותי, מלא חיים ופטפטן מאין כמוהו. התוכונים הם חקיינים מטבעם, ומקצתם מסוגלים ללמוד מילים ואפילו משפטים קצרים!

תוכונים יכולים לגדול כחלק מהמשפחה. כדאי לאפשר להם לצאת מהכלוב לעתים קרובות. כך הם יוכלו לטפס על הכלוב מבחוץ, לטייל בבית ולשחק עם בני המשפחה. וכמו שאר בני המשפחה, הזכאים לחיות בבית מרווח דיו, כך גם כלובם של התוכים צריך להיות מרווח דיו. שטח הרצפה של הכלוב צריך להיות 40X60 ס"מ לפחות, וגובה הכלוב - 60 ס"מ.


חשוב לזכור שהתוכון הוא ציפור חברתית ופעילה. לכן, חשוב לספק לו חיי חברה - תוכונים נוספים - וכן לדאוג שלא ישתעמם בכלוב. ומה צריך לתת לתוכון כדי שלא ישתעמם? צעצועים, כמובן! הצעצועים יספקו לתוכון עיסוק מעניין, וכן הזדמנות להעסיק את רגליו ומקורו. ומהם צעצועים המתאימים לתוכונים? למשל, פעמונים קטנים או מזון, כמו קלח תירס או אפונה בתרמיל, התלויים מתקרת הכלוב.

ולמה צריך לדאוג, פרט לחברה ולצעצועים?

למזון מתאים - תערובת לתוכונים, בתוספת פירות, ירקות ושיירים של דברי מאפה.
למים זמינים - בכלים מתאימים.
למקור סידן - אבן מינרלים מיוחדת, שאותה תולים על דופן הכלוב.
להיגיינה - יש לרפד את רצפת הכלוב בנייר עיתון, ולהחליף את נייר העיתון לעתים קרובות, כדי למנוע הצטברות לכלוך. כמו כן, יש לנקות היטב את כלי המים והאוכל, ומדי פעם יש לנקות גם את סורגי הכלוב.

סביבות
על האתר
כלים
שתפו