על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > הגנה על בעלי חיים

משחק: פרס או קנס.

  לפניכם תיאורים של פעולות שונות הקשורות לטיפול בבעלי חיים הנמצאים בביתנו.
למי תיתנו פרס על טיפול נאות בבעל החיים שלו? ולמי תיתנו קנס? סמנו את החלטתכם.

 
דן ביקש מהוריו לאמץ חתול משוטט. ההורים הסכימו וניגשו יחד עם דן לסניף הקרוב של אגודת צער בעלי חיים. שם הם בחרו בחתולה ג'ינג'ית, שהתרפקה על דן ברגע שהוצאה מכלובה. הם לקחו את החתולה לביתם והעניקו לה בית חם ואוהב.
רוני קיבלה חתולה בת חצי שנה מחברתה. היא לקחה אותה לווטרינר, והווטרינר הציע לעקר את החתולה. רוני סירבה, ואמרה שהחתולה לא תהיה די מאושרת אם תעוקר, וכי לא תהיה בעיה למצוא בתים לכל הגורים שייוולדו.
הכלבה של שחר המליטה 7 גורים. לשחר לא היה למי למסור את הגורים, ולכן החליט לשים את כל הגורים בקופסה, ולהשאיר אותה בגן השעשועים הקרוב. שחר חשב שאנשים רבים מגיעים לגן השעשועים ומישהו כבר ימצא את הגורים ויטפל בהם.
 
נועה שמה לב שמדירת שכניה נשמעות בכל יום יללות ממושכות של גור כלבים. היא סיפרה על כך לאימה והן ניגשו לשכנים וביקשו לדעת מדוע הגור מיילל. השכנים ענו בקצרה: "זה לא עניינכן! זה הגור שלנו!". לאחר שהיללות נמשכו גם בימים הבאים, פנו נועה ואימה למשטרה, וסיפרו לשוטר התורן על הגור המיילל.
בני קיבל כלב מהוריו ליום ההולדת שלו. בני שמח מאוד, אך חשש שהכלב יאבד ומי שימצא אותו לא יידע כיצד להחזיר אותו אליו. לכן הוא מיהר לשים על קולר הכלב פתק, שעליו הוא רשם את שמו, כתובתו ומספר הטלפון שלו.
החתולה של צבי נראתה חולה כבר כמה ימים. הוריו של צבי וחבריו העירו לו שכדאי לקחת את החתולה לווטרינר, כדי שיבדוק אותה ויקבע אם היא אכן חולה. צבי ענה: "שטויות! היא לא חולה. וחוץ מזה, אם היא חולה - היא תבריא לבד! לא צריך לקחת אותה לווטרינר!"
 
שרון מקפידה להביא את כלבתה לווטרינר לבדיקות שגרתיות ולכל החיסונים הנדרשים. כאשר הכלבה חולה, שרון מקפידה להגיע לווטרינר בהקדם האפשרי, כדי למנוע את החמרת המחלה.
יואל מאכיל את הכלב שלו בשאריות בלבד. כל מה שהמשפחה כולה אוכלת - אוכל גם הכלב. יואל טוען שאין שום הצדקה לקנות אוכל מיוחד לכלבים, מכיוון שהכלב שלו אוכל יפה את כל סוגי השאריות, ולא נראה שזה מזיק לו.
דינה גרה בבית פרטי, וכלבתה מבלה בחצר הבית את רוב שעות היום. דינה אינה מקפידה להוציא את הכלבה לטיול. "הכלבה יכולה לעשות את צרכיה בחצר ", אומרת דינה, "אז בשביל מה צריך להוציא אותה לטיול?"
 
גיל "מפנק" את האוגרים שלו. הוא מגדל אותם בכלוב גדול, שיש בו מתקני שעשועים שונים, מאכיל אותם במזון מגוון, ומקפיד להחליף להם את המים מדי יום ואת המצע בכלוב לעתים קרובות.
אבנר מגדל תוכונים. הוא מוציא אותם מהכלוב מדי פעם, משחק איתם ומאפשר להם לעוף באופן חופשי בבית.


סביבות
על האתר
כלים
שתפו