על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > הגנה על בעלי חיים

אכיפת החוקים להגנה על בעלי חיים

 

כיצד ייענש מי שפוגע בבעלי החיים בסביבה? כמה פסקי דין שניתנו על התעללות בכלבים

 

  • במאי 2001 התעלל נאשם בארבעה גורי כלבים, בכך שביצע חיתוך ברקמה חיה למטרות נוי (קיצץ את זנבות הגורים). במעשיו המתוארים עבר הנאשם על עבירה של איסור התעללות לפי חוק צער בעלי חיים. בגזר הדין הוחלט להרשיע את הנאשם ולהטיל עליו קנס בשווי 7000₪, שיועברו לקרן צער בעלי חיים ומאסר על תנאי של 8 חודשים למשך 3 שנים, להימנע מעברות לפי חוק צער בעלי חיים.

  • בחודש ספטמבר 2003 , חשוד מנתניה ששהה בגילופין (היה שיכור) התעלל בכלבה, בכך שהניפה אל על, סובב את צווארה, מחץ את רגליה וזרק אותה ארצה מקומה רביעית ובכך הביא למותה לעיני בעליה. כן המשיך להתנהג באלימות שגרמה לחבלות כלפי כל מי שהתקרב לעברו. בגזר הדין הוטלו על הנאשם העונשים הבאים: 8 חודשים מאסר בפועל, ו- 8 חודשים מאסר על תנאי, שהנאשם לא יעבור תוך 3 שנים עברה מהסוג שבה הורשע.

  • בני נוער וצעירים מאופקים בני 15 עד 25 קיימו בכל שבת ולאור היום קרבות אלימים בין כלבים. בעקבות מידע זה, נערך מבצע אכיפה מיוחד ובו נחשפו עשרות בני נוער וצעירים כשברשותם כעשרה כלבים מסוג "אמסטף". החשודים שזוהו נעצרו והודו בעברות המיוחסות להם.

  • תושב צור שלום מואשם כי ביום 16/5/95 ובמהלך חודשים ספורים לפני כן, בהיותו בעלים של כלבה מסוג קינסאונד, התעלל בה והתאכזר אליה באופן שכלא אותה במלונה עם סוגר, לא דאג לנקות את המלונה, והשאיר את הכלבה בתוך הצואה והשתן כשהיא מלאת קרציות, מלוכלכת ומסריחה. בגין עברה זו נגזרה על הנאשם חובת חתימה על התחייבות בסך 5,000 ₪ בערבות עצמית להימנע מעברה במשך שנתיים, ומאסר של שישה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים.


  • כמה פסקי דין שניתנו על התעללות בחתולים

 

  • בחודש פברואר 1995, נער בן 17 תושב באר שבע זרק אבנים על חתול. החתול נפצע בעינו ובראשו ונזקק לטיפול רפואי. הנער טען להתגוננות מפני החתול. בגין ביצוע עברה זו נגזרו על הנאשם התחייבות בסך 500 ש"ח להימנע מביצוע עברה דומה למשך שנה, ערבות האם, וביצוע עבודה התנדבותית בגן הזואולוגי בהיקף של 30 שעות.

  • נער בן 14, תושב קריית חיים, נאשם כי ביום 15/9/95 התעלל בחתול יחד עם קטינים נוספים, כדלקמן: כרך חוט סביב צווארו של החתול, סובב אותו בתנועות מעגל, וזרק אותו על עמוד כדור סל. כתוצאה מהתעללות זו החתול מת. הנאשם טען כי מאז ילדותו הוא מגדל ומטפח באהבה בעלי חיים והביע חרטה, בושה ורגשות אשם. לדבריו, עשה את המעשה כיוון שהחתול קפץ עליו מהעץ, הוא נשרט ונבהל ועקב כך התעוררו בו רגשות כעס. בגין עברה זו נגזרו על הנער: א. ביצוע פעילות לטובת הציבור בהיקף של 50 שעות. ב. לתרום סך 180 ₪ לאגודת צער בעלי חיים. ג. לחתום על ערבות עצמית בסך 1,000 ₪ ולהימנע מביצוע עברה דומה במשך שנתיים.
סביבות
על האתר
כלים
שתפו