על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > מפגעים בסביבה > סוגי קרינה

קרינה ממוקדי שידור סלולאריים

 
זהירות, אנטנות!
מוקדי שידור סלולאריים (למשל: האנטנות הסלולאריות), משדרים גלי רדיו. הם חיוניים לפעולתם של הטלפונים הסלולאריים, ולכן כדי שנוכל לדבר ולקלוט מכל מקום בארץ, כל חברה סלולארית מקימה רשת של אנטנות ושל מוקדי שידור רבים.

כדי להקים מוקד שידור סלולארי צריך לקבל את אישורו של המשרד להגנת הסביבה. המשרד פועל מתוך עקרון הזהירות המונעת, כלומר – הוא יוזם פעולות שמטרתן להפחית ככל האפשר את החשיפה שלנו לקרינה הסלולארית. המשרד מעדיף לפעול כך, משום שהשפעות הקרינה על הבריאות שלנו עדיין אינן ברורות.


אנטנות סלולאריות, צילום: דודו רשתי

לכן, קבע המשרד להגנת הסביבה בישראל: רמת החשיפה המותרת לקרינה ממתקנים סלולאריים תהיה נמוכה פי 10 מהרמה שקבע ארגון הבריאות העולמי.

המשרד להגנת הסביבה מאשר הקמה והפעלה של מוקדי שידור סלולאריים רק אחרי שהוא מבצע בדיקות מחמירות. בדיקות אלה כוללות: מדידת עצמת הקרינה של מוקד השידור, קביעה של המרחק המותר בין מוקד השידור לבין אזורי מגורים ועוד. הבדיקות מבוצעות מדי שנה, ואם התוצאות מראות שהמוקדים פועלים באופן תקין – המשרד מחדש את ההיתר להפעלת מוקד השידור.

באתר המשרד להגנת הסביבה תמצאו מפה מעודכנת ואינטראקטיבית של האנטנות הסלולאריות בארץ. תוכלו לבדוק בו היכן הוצבו אנטנות כאלה באזור מגוריכם.

רגע של התבוננות
עכשיו כשאתם יודעים, התבוננו מחדש בגגות הבתים סביבכם.
האם אתם גרים בסמוך לאנטנות שידור? אם כן, הסבו את תשומת לבם של ההורים.
סביבות
על האתר
כלים
שתפו