על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > חיות מחמד

ארנבון

 
איך נטפל בחיית המחמד שלנו?

נא לשים לב - הארנבון הוא לא שפן! השפן הוא חיה אחרת לגמרי, בעלת אוזניים קטנות ועגולות, והוא אפילו אינו קרוב משפחה רחוק של הארנבון…

ומהו הדבר הבולט ביותר בגופו של הארנבון? אוזניו הארוכות, כמובן! נראה כאילו האוזניים אומרות: "נא להחזיק כאן". אבל - זהירות! אין להחזיק ארנבון באוזניו!

אז איך צריך להחזיק ארנבון? אוחזים בעורפו ביד אחת, תומכים בישבנו וברגליו האחוריות בעזרת היד השנייה ומצמידים את גבו לגופנו.


חשוב לדעת! ארנבונים אוהבים קור וסובלים מאוד מחום. לכן, חשוב מאוד לדאוג שלארנבונים יהיה צל בכל שעות היום, ובימים חמים במיוחד צריך אפילו לצנן אותם. לשם כך אפשר להיעזר במאוורר, או להכניס לכלובם קרחומים או גושי קרח, עטופים בשקית אטומה, העטופה במגבת דקה, כך שהארנבונים יוכלו להיצמד אליהם בשעת הצורך.

מה צריך כדי לגדל זוג ארנבונים?

כלוב מתאים - כלוב רשת גדול, שרצפתו פלסטיק או עץ.
מזון מאוזן - המכיל שלושה מרכיבים הכרחיים: חציר טרי, ירקות טריים (כמו גזר, עלי גזר, כרוב או עלי סלק) וכופתיות המתאימות לארנבונים. החציר הטרי חיוני לעיכול התקין של הארנבונים, ואין לו תחליף.
מצע נקי - יש להחליף את המצע בכלוב, נסורת לדוגמה, לעתים קרובות.
קוביית עץ גדולה - שיניהם של הארנבונים ממשיכות לגדול כל החיים. לכן, חשוב לספק להם קוביית עץ גדולה, שאותה הם יוכלו ללעוס וכך שיניהם יישחקו כראוי.
זמן פנוי למשחקים - הארנבון זקוק לפעילות גופנית, ולכן חשוב להוציא אותו מדי פעם אל מחוץ לכלוב ולשחק איתו.

סביבות
על האתר
כלים
שתפו