על הגובה > סבבה > מידע סביבתי > בעלי חיים > הגנה על בעלי חיים

בעלי חיים נטושים

  מה מרגיש מי שננטש?

בגידה בחבר
מי מאיתנו לא ראה חתול או כלב המשוטטים להם לבדם ברחוב? לעתים קרובות הם מוזנחים, נראים חולים, עיניהם עצובות והם כמהים ללטיפה וליחס חם...

בישראל יש חתולים וכלבים רבים המשוטטים ברחובות. מהיכן הם מגיעים לרחוב? רוב בעלי החיים המשוטטים הם כאלו שננטשו על ידי בעליהם, ולכך, למרבה הצער, לא חסרות סיבות: אין די זמן להתעסק בגידול הכלב או החתול, הם מלכלכים את הבית, הכלבה המליטה גורים רבים ואין מה לעשות איתם, וכן הלאה. ייתכן שחלק מהאנשים שנוטשים את החיות שלהם ברחוב חושבים שמישהו כבר ימצא אותן ויטפל בהן. אך זה לא כך. רוב החתולים והכלבים שננטשים ברחוב נשארים בו. ברחוב הם חיים חיי סבל: הם סובלים מרעב, מצמא, ממחלות, מקור ומחום. הם מתים בגיל צעיר מתאונות, ממחלות, מפציעות, מקור, מצמא, מרעב או מהרעלות.בחייהם הקצרים ברחוב, הכלבים והחתולים המשוטטים מספיקים להמליט גורים רבים. חתולה אחת יכולה להמליט 3 פעמים בשנה, 5-4 גורים בכל המלטה. הגורים יגדלו ברחוב וימליטו אף הם גורים רבים. כל הגורים האלה יסבלו, כמו הוריהם, מחיים קשים של מחסור ומחלות, וימותו בגיל צעיר.

כדי למנוע את הסבל הזה אפשר לצמצם את מספרם של בעלי חיים שאינם רצויים. אפשר לעשות זאת על ידי כך שנצמצם את ההתרבות של בעלי החיים שברשותנו. בדרך זו נמנע את השלכתם לרחוב ונטישתם של אותם בעלי חיים שאין מי שיטפל בהם. מניעת התרבות בעלי חיים נעשית באמצעות עיקור.
סביבות
על האתר
כלים
שתפו